החומרים המתאימים לחיתוך CNC

 

חיתוך בלייזר ששינה את העולם

בתעשיות רבות יש צורך לעבוד עם חומרים שונים. החומרים יכולים להיות קלים ופשוטים או קשים וכבדים וגם הגמישות שלהם שונה. יש חומרים שניתן לחתוך בצורה מדויקת לעומת חומרים אחרים שכל ניסיון חיתוך מדויק שלהם יכול לגרום לבעיות. כדי לחתוך בצורה נכונה לא תמיד ידי אדם מתאימות למשימה וגם מכונות חיתוך ידניות כמו של נגרים לא יתאימו לכל מלאכה. חיתוך CNC הוא חיתוך מתקדם שנעשה באמצעות לייזר ברמת דיוק של אלפית מילימטר. חיתוך כזה משומש בכל תעשייה שמכבדת את עצמה ואחזקת מכונה כזו היא עניין הכרחי בלעדיה העבודה לא תתאפשר.

 
 
חיתוך CNC
 

החומרים הניתנים לחיתוך CNC

 
  • בעזרת חיתוך CNC ניתן לחתוך מגוון רחב של חומרים קשים וקלים יותר. היתרון של חיתוך מסוג זה הוא העבודה המדויקת והפשוטה למדי בחיתוך של לוחות כבדים כמו למשל ברזל. החיתוך בברזל לא אפשרי בידי אדם וגם מסור שמנסר מתכת יעבוד רק עם לוחות דקים מאוד ובאופן נקודתי כאשר החיתוך לא יהיה מדויק. עבודה רחבה עם מתכת עבה יותר באופן תעשייתי אפשרית רק על ידי שימוש במכונת CNC שהלייזר שלה מדויק מאוד.

  • חיתוך CNC יכול להתאים לא רק לחומרים כבדים וקשים שלא ניתנים לחיתוך בעזרת ידי אדם אלא לחיתוך מדויק יותר לחומרים שעלולים להישבר בקלות ממסור או ממכונה שחותכת באמצעות להבים. ישנן מכונות חיתוך לעץ שיש בהן דיסק שמנסר באופן חזק ומהר אך העבודה כאן עדיין יוצרת חתך לא מדויק שיכול לשמש להרכבה מדויקת ודאי לא של חלקי עץ קטנים. חיתוך בלייזר מאפשר לחתוך בעץ למטרות תעשיות בייצור סיטונאי או למטרות עיצוביות שכן הדיוק מגיע לשלמות.
 
 

חיתוך נייר על ידי CNC

 
אמנם נייר נתפש בעיננו כחומר קל ופשוט לחיתוך ונשמע מוזר שחיתוך CNC יכול להיות יעיל וזול יותר עבורו, אבל כמות גדולה של ניירות יכולה להיות בעייתית מאוד לחיתוך. אם אתם רוצים לחתוך נייר לבתי דפוס שמגיעה בכמויות עצומות יש צורך לחתוך את הנייר לחתיכות מדויקות בבת אחת ולא אחד אחד ורק לייזר מדויק יכול לבצע את המשימה בקלות ובמהירות.