קונסטרוקצית פלדה או עמודי בטון יצוק

 
בכל תהליך בנייה באשר הוא, הדבר החשוב ביותר הוא כמובן הבסיס והיסוד לבנייה

כל מבנה שנבנה בעולם שבו אנחנו חיים חייב להתחיל בנקודה כלשהי. כשאנחנו נכנסים לבית שלנו או למבנה שבו אנחנו עובדים, אנחנו חושבים על הדברים שמרכיבים את פני השטח שלו – אנחנו חושבים על הקירות של הדירה שלנו, אנחנו חושבים על הרצפה ועל העיצוב, ואנחנו לא חושבים על כך שמדובר בעבודת בנייה עמוקה ומשמעותית בהרבה, שנדרשים עבורה בעיקר יסודות חזקים ועמידים לאורך הרבה מאוד שנים.

ואכן, במאמר זה אנחנו מתמקדים במרכיב החשוב ביותר בכל תהליך בנייה, שאף אחד לא מדבר עליו מספיק – אנחנו מדברים על היסודות של הבניין. היסודות של הבניין יכולים להיות עשויים ומתוכננים במגוון אופנים, כאשר לכל אפשרות יש את היתרונות שלה ולכל סגנון בנייה יש את מה שהופך אותו לפתרון מומלץ עבור צרכי בנייה אחרים. שתי האפשרויות שנחשבות במידה רבה לשכיחות ביותר והמתאימות ביותר עבור בניית יסודות של בניינים מעל הקרקע הן קונסטרוקציות פלדה ולעומתן עמודי בטון יצוק – כאשר בשני המקרים מדובר בפתרון עמיד ואיכותי ביותר לאורך זמן רב שיכול להתאים עבור צרכים מגוונים למדי. כעת, נבין את ההבדלים ואת הרלוונטיות עבורכם.

 
קונסטרוקצית פלדה
 

מה היתרונות של עמודי בטון יצוק והיכן הם משמשים כבסיס

 
הבטון היצוק הוא החומר המשמש במידה הנרחבת ביותר עבור תכנון והקמה של יסודות, סביר להניח שבנייני המגורים בהם אנחנו חיים מבוססים על יסודות של עמודי בטון יצוק, וכך גם מבנים רבים אחרים שבהם אנחנו נמצאים בחיי היום יום שלנו.

עם זאת, הדגש בשימוש בעמודי בטון יצוק הוא שלא מדובר בפתרונות אסתטיים מדי, אלא בפתרונות שמשמשים בראש ובראשונה עבור יציבות – ובדרך כלל הם לא יהיו גלויים כלל, אלא אם מדובר בבנייה מיושנת למדי בה עדיין רואים אותם במקרים מסוימים בקומות הקרקע מחוץ לכניסה. הפתרון הזה, אם כן, מתאים בעיקר עבור שימושים של בנייני מגורים ושל בניינים קטנים יחסית, והוא שכיח ביותר – אבל לא בהכרח מתאים עבור סוגים ספציפיים יותר של בנייה שיכולים להיות דווקא נחוצים לכם.

 

קונסטרוקצית פלדה – היתרונות של השימוש בהן

 
קונסטרוקציות פלדה הן למעשה שלדי מתכת גדולים ביותר, שמשמשים במלואם כיסודות של בניינים מסוגים שונים, וניתן למצוא אותן במגוון רחב מאוד של בניינים מסוגים שונים. בדרך כלל, גורדי שחקים מודרניים יהיו מבוססים על שלדי פלדה שכאלה ורק לאחר מכן יהיה ניתן ליצוק לתוכן את התוכן ולבנות את הקומות השונות ואת החלקים החיצוניים של המבנה.

מעבר לכך, מדובר בדרך המקובלת ביותר לבנות מבנים גדולים ורחבים כמו אצטדיונים, מפעלים וכדומה – כאשר מדובר בשיטה שבה ניתן להרכיב את השלד בצורה דינמית ולהרכיב לתוכו את המבנה, מה שמעניק לו יתרונות רבים בתהליך בנייה דינמי ומודרני. עם זאת, חשוב כמובן לתכנן את הקונסטרוקצית פלדה שבה משתמשים בצורה המדויקת ביותר ברמה המילימטרית – שכן אין מקום לטעויות ביסודות של מבנה גדול שכזה.

 
 

הצורך בבניה בצורה הבטוחה ביותר

 
 
 
 
 
כמובן שיסודות של מבנה לא בוחרים לפי אסתטיקה אלא לפי רלוונטיות, וכך גם אם קונסטרוקציות פלדה הן אסתטיות יותר מעמודי בטון יצוק, בראש ובראשונה צריך להקפיד ולבחור בפתרון המתאים ביותר מבחינה שימושית עבור הצרכים של המבנה המתוכנן. בכל מקרה, הבחירה הנכונה הזאת הולכת יד ביד עם בחירה נכונה של שירות מקצועי שיישם את היסודות הנבחרים במבנה הנחוץ לכם.