פנלים מבודדים לחדרי קירור

 

חדרי קירור נמצאים בכל בסיס צבאי, בכל אולם אירועים ולמעשה בכל מטבח תעשייתי גדול. הם יכולים לשמש גם לאחסנה לטווח הארוך והם יכולים להיות גם זמניים כדי לשמש לאירוע ספציפי מסוים. כל חדרי הקירור שומרים על החום מחוץ לחדר הודות למספר שכבות מבודדות שפועלו בצורה יעילה ועמידה לאורך זמן. השכבות הללו ורכבות מפאנלים איכותיים שהגיע הזמן שתכירו.

 
 

חדר שבנוי משכבות רבות

 
בניית חדרי קירור היא לא משימה פשוטה והיא מצריכה עבודה מקצועית ומנוסה של חברה איכותית. בניית חדר הקירור חייבת להיעשות עם החומרים הכי עמידים שיש כאשר בידודו התרמי של החדר יהיה משמעותי מאוד לצריכת החשמל שלו בהמשך. מומלץ תמיד להשקיע בחומרי הבידוד הכי טובים שיש, כאשר אותם פאנלים מבודדים יהיו החיסכון העתידי שלכם לאורך זמן. אותם פאנלים מבודדים מורכבים בכל חלקי החדר, בכל קיר, בתקרה, ברצפה וכמובן בדלת, שהיא נקודת התורפה של החדר. את ההתקנה מבצעים רק בעלי מקצוע מנוסים כאשר את איכות הפאנלים תמיד חשוב לבדוק היטב.
 
 

אלו פאנלים משמשים לבידוד

 
יש מספר חומרים ששימושיים לצרכי בידוד תרמי כאשר חשוב לזכור שלא רק פאנל אחד מרכיב את החדר אלא מספר שכבות. הראשון שבהם הוא פוליסטירן מוקצף שהוא אחד החומרים היעילים ביותר שיש. הפוליסטירן המוקצף מבודד היטב הודות לאוויר הרב שכלוא בו. האוויר מבודד את החום בצורה מעולה וזו גם הסיבה מדוע איטונג פועל באותה האיכות. שילוב של פוליסטירן מוקצף נוח מאוד גם הודות למחירים הזולים שלו וגם הודות למשקל הקל שלו שמאפשר שילוב בלי הרבה בעיות תפעוליות בעת הבנייה. הפוליסטירן מיושם גם בבניית מבנים מבטון ומבנים ניידים ושימושי גם לבידוד מאסיבי.
 
 
בניית חדרי קירור
 

פוליאוריטן מוקצף

 
שימוש בפוליאוריטן מוקצף חיוני גם הוא לחדרי קירור כאשר את הפוליאוריטן אנו מכירים מעולם איטום הגגות. זהו חומר נוזלי שמבודד היטב נגד קרינת השמש ובכך מונע את התחממות הגג, כאשר יכולות הבידוד שלו יהיו שימושיות גם לבניית חדרי קירור מבודדים וחסכוניים באנרגיה. פאנלים אלו מיוצרים גם הם לפי הזמנה מדויקת ויכולים לכסות שטחים נרחבים והם מתאימים לטמפרטורות מעט יותר נמוכות אך בשימוש בפנלים רבים יתאימו אפילו לחדרי הקפאה. את הפאנל הנ"ל ניתן לשלב גם בקירות, גם בתקרה וגם בדלת עצמה.
 

השכבה הקשה - אלומיניום

 
לאלומיניום יש מגוון רב של שימושים וגם בבניית חדרי קירור הוא תופס תפקיד משמעותי. מצד אחד יש לו יתרונות אחרים לחלוטין לחדרי הקירור, כמו למשל העמידות האיתנה שלו לאורך זמן, העמידות שלו בפני תנאי לחות שיכולים להיות גבוהים מאוד או העמידות למזג אוויר חם וגשום, קל מאוד לנקות אותו, הוא זול יחסית למתכות אחרות, קל ליצור ממנו תבניות גמישות והוא חזק מאוד ביחס למשקל הנמוך שלו. עם זאת, הוא מהווה שכבה נהדרת לאיחוד הפאנלים המבודדים ושמירתם במקום כאשר הבידוד שהוא מעניק אמנם קטן אך מאוד משמעותי לשמירת הטמפרטורה נמוכה באופן שוטף.
 
 

לא רק החומרים חשובים

 
 
 

אין ספק ששימוש בחומרים מבודדים ואיכותיים חשוב מאוד לבניית חדר קירור, אם כי הוא לא היחיד שקובע. תחילה, חשוב לברר את איכות החומרים ואת תו התקן של מכון התקנים, כאשר לא כדאי לסמוך רק על מה שאומרים לכם. גם שלב ההרכבה עצמו וקביעת כמות הפאנלים המתאימה יהיו חשובים ליצירת חדר קירור איכותי ומבודד היטב. חשוב לזכור כי בחירת חברה מנוסה ומוכרת בתחום יפתרו את שתי הבעיות וכך תוכלו להיות הרבה יותר רגועים בחיסכון החדר בצריכת החשמל ובעמידותו.