התפתחות מבני התעשייה בארץ

 
מה הם מבני התעשייה בארץ

מבני התעשייה משמשים את התעשיות השונות והמתפתחות בארץ. תוכלו לראות מבנים אלו כמפעלי ייצור, מבנים חקלאיים, מבני הייטק ואף מבנים ממשלתיים. על פי רוב, המבנים הללו כוללים קונסטרוקציות ברזל שונות ומגוונות, אשר מאפשרות את עמידותם וחוזקם. במאמר הבא נפרט את תולדות התפתחות מבני המגורים ומבני התעשייה בארץ.

ותתחילו לתכנן את הבסיס החזק והאיכותי לכל סוג של פרויקט שנחוץ לכם. בכל הנוגע לעבודות מתכת, לא תמצאו שירות איכותי, יעיל והוגן יותר מזה שאנחנו מציעים – ונסביר בדיוק מה הופך אותנו לשירות המוביל בתחום קונסטרוקציות המתכת.
 
מבני תעשיה
 

תולדות התפתחות מבני התעשייה בארץ

 
  • עם קום המדינה: בעשור הראשון לקיום המדינה, תעשיית הבניה בארץ אולצה לספק פתרון מהיר לאוכלוסיית העולים ההולכת ומתרבה. משום כך, נבנו צריפי פח רבים ובלוקי מגורים, אשר אפשרו מתן מקום מגורים לעולים החדשים. בתקופה זו לא נבנו עדיין מבני תעשיה בארץ, משום הצורך הבסיסי במגורים אשר דרש את כל המשאבים.
 
  • בשנות ה-50-60: בשנות החמישים המאוחרות ובשנות השישים המוקדמות, החלו להיבנות שיכוני מגורים ובתים אשר שימשו משפחות רבות. המעבר מן הצריפים אל בתי המגורים המשותפים, הקל מאוד את חייהם של עולים רבים המעוניינים להשתלב בנוף הישראלי. בשלב זה הוקמו החממות השונות, אשר אף הן קונסטרוקציות מתכת קטנות, המבשרות את תחילת הקמת מבני תעשיה בארץ.
 
  • בשנות ה-70: בשנות השבעים החלו להיבנות במדינה מבנים ציבוריים רבים, לרבות בתי מלון לנופש ומפעלים. התעשייה הישראלית החלה מתפתחת, והשוק החל לשקם את עצמו. מבני התעשייה הישראליים החלו להיבנות בתקופה זו, על מנת לשמש את הצורך הכלכלי הגובר.
 
  • בשנות ה-80: בשנות השמונים החלה מהפכת מבני התעשייה, עם חדירה לשוק של שיכוני מגורים מפוארים, בנייני משרדים (לרבות מה שהיו לימים משרדי ההייטק הראשונים), הורחבו שכונות מגורים ופותחו ערים רבות. מבני תעשיה החלו לשגשג ולהתפתח, עד למצב בו אנו מכירים אותם כיום.
 

התפתחות התעשייה כיום

 
כמו לאורך שנות בניית המדינה, גם היום אנו רואים כי תעשיית מבני המגורים ומבני התעשייה הולכת ומתפתחת. מבני תעשיה שונים נבנים מדי יום, והחידושים בתחום רבים מספור. כבר שנים רבות שאנו לא רואים את צריפוני הפח בנוף הישראלי, ואנו מקווים שלא נצטרך לראותם שוב לעולם. מבני התעשייה מקיפים אותנו מכל עבר, והם פה כדי לפתח את המדינה ולאפשר לה חופש כלכלי.