בניה מתועשת

 
בניה מתועשת היא שם כולל למספר שיטות בנייה אשר מייעלות מאוד את תהליך הבניה כולו. לשיטה זו יש שמות נוספים, ביניהם בנייה קלה, בנייה מודולרית, בנייה ירוקה ועוד, כאשר כל השמות מכוונים לשיטת בנייה מודרנית, שבמסגרתה מרכיבים את היסודות במהירות ומצליחים להקים מבנים שונים ויציבים – במהירות.
 

השיטות השונות של בניה מתועשת

 
בניה מתועשת כוללת בתוכה מספר שיטות בניה, שהמטרה המשותפת לכולן היא היכולת להקים בעזרתן קונסטרוקציות מתכת ומבנים איכותיים ויציבים במהירות ותוך פגיעה מינימלית ביותר באיכות הסביבה. ואלו הן:

  • בנייה קונבנציונלית – אמנם שיטת בנייה זו אינה עונה על הקריטריונים של בניה מתועשת, אבל חשוב להזכיר אותה כי מדובר כאן בבנייה המתועשת הישנה – זו שבאמצעותה נבנו מרבי המבנים בארץ עוד לפני שפותחו השיטות החדשות. מאפייניה של שיטה זו הם הבאה של חומרי הבנייה אל אתר הבנייה עצמו, שימוש בחומרי גלם שמאוד מזיקים לסביבה וכמובן – איטיות רבה של כל תהליך הבנייה.

  • בניה טרומית – בשיטה זו החלו להשתמש כבר אחרי מלחמת העולם השנייה, אולם רק לפני מספר שנים הושבה עטרה ליושנה והחלו להשתמש בה שוב – והפעם גם בישראל. מאפייניה העיקריים של השיטה הם הבאה של מבנים מוכנים אל אתר הבנייה – מבנים אשר מוקמים במפעלי החברה – בדרך כלל מחומרים ירוקים שטובים יותר לסביבה. אמנם, עבודת ההרכבה היא עבודה יקרה ולכן מי שמזמין עבודות בנייה מתועשת בשיטה זו יכולים למצוא את עצמם משלמים יותר, אך מנגד הם נהנים ממבנה יציב ואיכותי שפחות פוגע בסביבה ושמוקם על פני השטח במהירות הבזק.

  • בנייה משולבת – שיטת בניה מתועשת המשלבת בין שיטת הבניה הקונבנציונלית לשיטת הבניה הטרומית. בשיטה זו בונים את היסודות וחלקים נוספים שחשוב שישמרו על יציבות המבנה בשיטה הקונבנציונלית, ואת שאר חלקי המבנה, כגון רצפה ותקרות – מרכיבים בשיטה הטרומית. שיטה זו אמנם אינה מהירה כמו השיטה הטרומית לבדה, אולם היא מבטיחה מבנה יציב יותר – דבר שחשוב מאוד כאשר בונים מבנים גדולים כמו בניינים גבוהים או גשרים.
 
בניה מתועשת
 

אדירם תעשיות מתכת – מומחים בבניה מתועשת

 
אדירם תעשיות מתכת מתמחה בבניית מבנים בשיטת הבנייה המתועשת, תוך התחייבות לשימוש בחומרי גלם איכותיים העומדים בכל דרישות התקן ולהקמת מבנים יציבים ועמידים. החברה דואגת לבצע תכנון יסודי של המבנה, לאבזר אותו בכל הדרוש ולהקים אותו במפעלי החברה בדיוק על פי התוכנית שסוכמה עם הלקוח.
החברה ביצעה פרויקטים רבים מאוד בשיטת הבנייה המתועשת, וזוכה לביקורות חיוביות מאוד מכל לקוחותיה.