מה חשוב לדעת לפני בחירת חדר קירור

 
כל מה שחשוב לדעת לפני בנייה של חדר קירור

בנייה של חדר קירור היא איננה הוצאה כספית פעוטה. לפיכך, חשוב להשקיע בתכנון ראוי ונכון של החדר, תוך מתן תשומת לב לפרטים הכי קטנים ומשמעותיים. בכתבה זו תוכלו להתרשם ממספר טיפים רלוונטיים אותם כדאי לקחת בחשבון בעת תכנון הבנייה של חדרי קירור, אך כמובן שמומלץ להתייעץ עם טובי המומחים והיועצים של החברות המובילות בתחום. תכנון מושכל וזהיר יכול לחסוך לכם בעתיד לא רק כסף רב - אלא גם זמן ועוגמת נפש.

 

ראשית כל – אפיון הצרכים הספציפיים של חדר הקירור שלכם

 
כאשר ניגשים למשימת בניית חדרי הקירור חשוב ראשית כל לאפיין את הצרכים הספציפיים של החדר העתידי. לכל מוסד או חברה צרכים מעט שונים אשר מושפעים ממאפייני המקום – החל מכמות המצרכים והמוצרים שיש לאחסן בתוך החדר, סוג המוצרים (תוצרת חקלאית, מוצרי מזון), מידת הנגישות של החדר וכו'. יש להקדיש לעניין זה תשומת לב רבה, שכן אפיון הצרכים הספציפיים שלכם הוא שיגזור את מאפייני חדר הקירור העתידי.

 
בניית חדרי קירור
 

מהו גודל חדר הקירור לו אתם זקוקים?

 
בעת תכנון חדר קירור חשוב לשאול את עצמכם כבר בהתחלה מהו הגודל של חדר הקירור לו אתם זקוקים. בניית חדרי קירור קטנים הנה תהליך פשוט וקל יותר מאשר בניית חדרי קירור תעשייתיים – ויכול להשפיע על כל תהליך התכנון והתקצוב של התהליך. כמובן שחבל להוציא כסף מיותר על בנייה של חדר קירור גדול יותר מזה שאתם זקוקים לו, אך בה בעת, כדאי גם להתחרט על כך שבניתם חדר קירור קטן מדי.


 
 

השקעה בבידוד ראוי – בקירות כמו גם ברצפה

 
 
 
חדר הקירור נועד בסופו של דבר לשמור על טמפרטורה נמוכה וכך לאפשר לקרר את המוצרים המאוחסנים בו. בעת תכנון הבניין של החדר יש לתת את הדעת על חומרי הבידוד אשר יאפשרו שמירה על טמפרטורה נמוכה זו – החל מהקירות, דרך הרצפה וכלה בתקרת החדר.

 
 
 

לא לשכוח להשקיע גם בדלתות איכותיות

 
 
 
מלבד מקירות החדר, חשוב לא לשכוח להשקיע גם בהתקנה של מנגנוני פתיחה ויציאה איכותיים ומתקדמים. לצורך העניין, יש לבחור בדלתות בעלות צירים חזקים ועמידים, כאלה שיוכלו להחזיק מעמד בפתיחות מרובות ובטמפרטורה הנמוכה ששוררת במקום מבלי להיתקע. בעניין הדלתות, יש לזכור להתקין מנגנוני פתיחה גם מחוץ לחדר וגם בתוכו – כדי למנוע חלילה מצב בו אדם עלול להינעל בתוך חדר הקירור מבלי יכולת לצאת בעצמו.
 
 

מומלץ להטמיע מערכת פיקוד ובקרה מתקדמת לשליטה

 
כדי לשלוט בטמפרטורה האופטימלית אשר שוררת בתוך חדר הקירור וכן בתנאי הלחות במקום, מומלץ להטמיע בתהליך הבנייה שלו גם מערכת פיקוד ובקרה מתקדמת אשר תאפשר זאת. כתלות בגודל החדר ובייעוד שלו (לצורך פרטי, מסחרי, ובאיזה היקף) ניתן יהיה להשקיע במערכות פיקוד ובקרה מתקדמות יותר אשר מכילות יותר פונקציות שליטה רלוונטיות. כך למשל, במסגרות ובמוסדות בהם שומרים על כשרות ושבת ניתן להגדיר דרך מערכות הפיקוד והבקרה גם מאפייני פעילות שונים למשך זמן השבת, וכך למנוע חילול שלה.
 

עדיף להיעזר בחברה אשר מציעה אחריות על בניית החדר

 
מכיוון שחדר הקירור אמור להחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות, בעת התכנון וההתקנה שלו עדיף להיעזר בשירותיה של חברה אשר מציעה אחריות על בניית חדרי קירור מטעמה. חברה אשר מספקת תעודת אחריות הנה כנראה חברה עליה תוכלו לסמוך בצורה קלה יותר, ולחוש בטוחים כי השקעתם את כספכם אצל בעלי מקצוע אשר מכבדים את לקוחותיהם.